Nacionālā pārtikas kvalitātes shēma

Jaunumi

  • IMG_20181018_115943.jpg
  • Salaspils_5d (1).png
  • Infografika_Kvalitates zimes.png
  • snip_2.JPG

"Meklē karotīti" konkurss ir noslēdzies!

01 Nov

Paldies visām 34 klasēm, kuras aizrautīgi piedalījās konkursā ar pašu veidotām receptēm un demonstrēja patiešām radošu pieeju, gatavojot veselīgus ēdienus no Zaļās un Bordo karotītes produktiem. Pieteikumus rūpīgi izvērtēja Latvijā pazīstami pavāri un garšas eksperti, Rimi Gardēži Normunds Baranovskis, Liene Zemīte un Signe Meirāne.

Žūrijas pārstāve Liene Zemīte atklāj, ka izvēlēties uzvarētājus bijis patiešām sarežģīti, jo katra klase centās demonstrēt savu unikālo pieeju, kā arī receptes izdevušās gardas un interesantas. "Īpaši patīkami pārsteidza jaunāko klašu skolēni, kuru receptēs dominēja veselīgums un sezonalitāte. Pie sevis nodomāju, ka dažas receptes labprāt vēlētos atkārtot," stāsta Rimi Gardēde un žūrijas locekle Liene Zemīte.

Apkopojot konkursa "Meklē karotīti" žūrijas vērtējumus, par pašiem labākajiem recepšu autoriem un konkursa uzvarētājiem atzīti: 

5.-9.klašu grupā

Jaunmārupes pamatskolas 9.b klase un Salaspils 1. vidusskolas 5.d. klase.

10.-12.klašu grupā

Mežupes pamatskolas 1. un 2. kursa audzēkņi un Priekuļu vidusskolas 10. klase.

Žūrijas simpātiju balvu izcīnīja Talsu pamatskolas 5. klase.

Uzvarētāji dosies kopīgā klases ekskursijā uz atpazīstamāko Latvijas produktu ražotnēm: Jaunmārupes pamatskolas 9.b klase apmeklēs AS "Tukuma piens", Salaspils 1. vidusskolas 5.d klase dosies uz SIA "Rūjienas saldējums", Mežupes pamatskolas 1. un 2. kursa audzēkņi viesosies "Fazer Latvija", Priekuļu vidusskolas 10. klase - AS "Rīgas piena kombināts", bet Talsu pamatskolas 5. klase ciemosies maizes ceptuvē "Lāči".

Ar visiem uzvarētājiem konkursa organizatori sazināsies personīgi.

 

Atpakaļ
Kā iegūt Karotītes?
Iepazīsties ar noteikumiem
Iepazīstieties ar 2014. gada 12. augusta Ministru kabineta noteikumiem Nr. 461 „Prasības pārtikas kvalitātes shēmām, to ieviešanas, darbības, uzraudzības un kontroles kārtība” (turpmāk – Noteikumi) (pieejami šeit), pievēršot uzmanību šo Noteikumu pielikumiem, kuros minētas konkrētu Nacionālās pārtikas kvalitātes shēmas (NPKS) produktu prasības.
Aizpildi iesniegumu PVD
Aizpildiet iesniegumu produktu sertifikācijai Nacionālajā pārtikas kvalitātes shēmā katram produktam, ko vēlaties pieteikt dalībai NPKS. Šī iesnieguma veidlapu varat atrast Pārtikas un veterinārā dienesta interneta mājas lapā www.pvd.gov.lv. Iesniegumam neaizmirstiet pievienot izejvielu piegādātāju un produktu saņēmēju sarakstu.
Gaidi ziņu
Pēc visu dokumentu saņemšanas ar Jums sazināsies PVD pārstāvis, lai pārrunātu sertifikācijas procesa tālāko norisi un vienotos par pārbaudes laiku Jūsu uzņēmumā.
Noslēdz līgumu ar LPUF
Pēc pozitīva PVD lēmuma un iesnieguma aizpildīšanu par dalību nacionālajā pārtikas kvalitātes shēmā, iesniedziet to LPUF. Uzrādot PVD izsniegto sertifikātu LPUF, ar Jums tiks slēgts Sublicences līgums, kurā atrunāti NPKS norādes lietošanas nosacījumi, kā arī minēts maksājumu apmērs par NPKS norādes publicitātes organizēšanai, apdrošināšanai, reģistra uzturēšanai u.c. izdevumiem.
Pārbaužu veikšana
Saskaņā ar Noteikumiem uzraudzības laikā Jūsu uzņēmuma pārbaude tiks veikta vismaz reizi gadā, savukārt Jūsu izejvielu piegādātāju plānoto pārbaužu biežums tiks noteikts pamatojoties uz risku analīzi.